Translate

niedziela, 19 października 2014

Laptop dla amigowca...

Amiga w wersji laptopowej, zawsze była marzeniem w amiświecie. Obecnie rozwiązaniem jest MorphOS i PowerBook. W przyszłości pojawi się jeszcze jedna możliwość. :)

Na stronie Indiegogo jest projekt taniego laptopa na bazie Raspberry Pi, czyli Pi-Top :) A na "Pi" działa AROS (czyli projekt ARES). AROS to jednak z "odnóg" AmigaOS. Już teraz można kupić gotowy "amigowy zestaw" za cenę 89 EUR, jest to jedna z najtańszych opcji spróbowania nextgenowych rozwiązań opartych o amisystemy.Wracając do laptopa, za cenę 285 USD w maju 2015 będzie można mieć nowiutkiego laptopa i zainstalować sobie na nim AROSa. Projekt według mnie jest interesujący i może być rozwiązaniem dla "amigowania" w podróży, podczas wyjazdu na party czy na jakiś meeting.

1 komentarz:

  1. 38 year-old Budget/Accounting Analyst I Xerxes Wyre, hailing from Le Gardeur enjoys watching movies like Not Another Happy Ending and Yo-yoing. Took a trip to Town Hall and Roland on the Marketplace of Bremen and drives a Chevrolet Corvette L88 Convertible. dowiedziec sie wiecej

    OdpowiedzUsuń