Translate

środa, 29 kwietnia 2015

Drako - użytkownik MorphOS - zbiórka pytań

W kolejnym odcinku będzie kontynuacja klimatów MorphOS, tym razem okiem użytkownika.Zapraszam więc do składania pytań w komentarzach. Moim gościem będzie Drako, który jest użytkownikiem tego systemu jak i organizatorem AmiParty.

Pytania będą zbierane do końca następnego tygodnia.

6 komentarzy:

 1. Czym zajmujesz się w BlaBla? Czy testujesz i co testujesz w MorphOS-ie? Jakiego oprogramowania (osobiście) brakuje ci najbardziej na nasz system? Na czym (x86, ARM, inna) widzisz w przyszłości nasz system? Czy twoim zdaniem powinniśmy szukać jakiegoś strategicznego inwestora, kogoś na wzór Genesi, Trevora, żeby jeszcze wzmocnić rozwój systemu, czy obecne tempo jest ok.? Czy jest coś co przeszkadza Ci w systemie, na aktualizację/dodanie czego czekasz? Co myślisz o dodaniu na stałe Scalosa obok Ambienta w MorphOS-ie, rozwijanie go w ramach (np. bounty) i możliwości wyboru jednego i drugiego jako opcji przy instalacji systemu? Ulubiony program, gra z klasyka używany na maku z MorphOS-em? Czy twoim zdaniem lepiej robić bounty na płatne komercyjne wersje oprogramowanie (starsze np. z Maków PPC), czy darmowe Open Source dla naszego systemu, co ma większą szansę na realizację, będzie bardziej użyteczne z pkt. widzenia użytkowników? Jakiego typu programistów najbardziej brakuje na nasz system (robiących programy użytkowe, stery, gry, mogących pomóc przy systemie)?
  Ender

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapewne oprócz komputera z MorphOS-em używasz jakiejś innej platformy. Czy byłbyś w stanie używać dzisiaj TYLKO komputera z MorphOS? Z czym miałbyś największy problem gdybyś nie wspomagał się jakąś bardziej popularną platformą?

  Pozdrawiam,
  MDW

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy byłbyś w stanie zrezygnować z kompatybilności wstecznej z dużą ilością aktualnego amigowego i morphosowego softu gdybyś w zamian dostał nowego MorphOS-a bez ograniczeń wynikających z zaszłości historycznych, typu: ograniczenie maksymalnej ilości RAMu, brak obsługi wielu rdzeni/procesorów, przywiązanie do platformy PowerPC?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka jest Twoja rola w organizowaniu Amiparty? Jak dołączyłeś do BlaBla? Którą amigową imprezę wspominasz najlepiej i dlaczego? Wolisz organizować imprezy, czy jeździć na nie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Powinniśmy gonić świat IT, czy zamknąć się we własnym środowisku i poprzestać na tym co mamy? Czy potrzebujemy procesorów 64-bitowych dla MorphOS-a, czy lepiej 32-bitowe, bo...? Czy konkurencja posiada w systemie coś co chciałbyś przenieść na nasz system? Pytanie z serii s.f: gdyby MorphOS wyszedł na nowe Atari, Segę zostałbyś na tym systemie, czy Amiga albo śmierć? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co myślisz o tym, żeby zaprosić na AmiParty brać amigową z Ukrainy? ;)

  OdpowiedzUsuń