Translate

środa, 6 stycznia 2016

AmiWigilia - Wydanie Specjalne 6 - Emulacja Amigi oraz newsy

Odcinek 6 wydania specjalnego, tradycyjnie z Adamem. Tematem jest emulacja Amigi oraz komentarz ostatnich newsów.
Adam jest całkiem niezłym ekspertem w dziedzinie "udawania" Amigi, wie jaki monitor jest do tego najlepszy, jaki system zainstalować na początek a także jaki typ procesora może być najmniej kłopotliwy.
Postanowiliśmy też skomentować ostatnie newsy, czyli wypływ źródeł AmigaOS 3.1 oraz sytuację uwolnienia źródeł Odyssey dla MorphOS.

Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion.

5 komentarzy:

 1. Drodzy podcasterzy, Apollo core na karcie Vampire nie jest emulatorem procesora.
  Emulacja działałby na zasadzie- wsadzamy np Intela, który odbiera instrukcje 68k i w oparci o emulujący hardware przelicza wszystko po swojemu i ponownie wynik przenosi na platformę 68k.
  Apollo jest po prostu procesorem, który powstał nieco inną drogą niż klasyczne procesory- jego konstrukcja oparta jest na programowalnych bramkach. Ale jest to w zasadzie procesor, nie emulator. Vampire jest nowoczesną kartą turbo z kontynuatorem (Apollo-core) z linii 68k. Autorzy tego procesora przywrócili po prostu brakujące instrukcje w 68060 tym samym przywracając jego zgodność z amigowym sprzętem i oprogramowaniem. 68060 nie był nigdy do końca kompatybilny, w zasadzie miał on więcej wspólnego z emulacją niż sam Apollo-core. Do tego poprawiono sporo błędów czy niedociągnięć poprzednika i tak oto mamy najlepszy procesor z linii 68k.

  OdpowiedzUsuń
 2. I have to admit that it's so wanderful to have such a site like that.

  OdpowiedzUsuń
 3. I love when the author can link a good, logical text and a short volume, it speaks for inner harmony

  OdpowiedzUsuń

 4. I agree that the application can help to download lots of data and this is really cool. I will try this. Thanks! net worth

  OdpowiedzUsuń
 5. I've seen endless presents on points comparative on this one, yet I haven't had the option to track down an article as conveniently coordinated as yours. Your article will be of extraordinary assistance to the article I need to compose. I'm joining the location of the article I am keeping in touch with the connection underneath go to website

  OdpowiedzUsuń