Translate

czwartek, 18 lutego 2016

AmiWigilia - Odcinek 13 - Szaman - eXec.pl

Zapraszam do odsłuchania 13-stego odcinka podcastu. Tym razem gościem specjalnym jest znany wszystkim Szaman z eXec.pl.
Nagranie postaraliśmy się przeprowadzić dość szybko, aby było bezpośrednio po zorganizowanej zbiórce na rzecz syna Szamana. Czekają więc was podziękowania oraz świetna atmosfera, w której bardzo przyjemnie się nam rozmawiało.
Tematy poruszane to oczywiście poza wspomnianą zbiórką, początki Szamana, eXec.pl, przyszłość i opinie na temat tej przyszłości komputerów AmigaOne oraz ogólnie NG. Oczywiście powraca naczelny temat przeglądarek internetowych (Odyssey) dla systemów nowej generacji. Mój gość przybliża projekt Onet Autorzy, który może być pomocny przy popularyzacji Amigi w mainstream.

Na końcu odcinka, zapraszam na krótki utwór Moby z albumu - Final Swap (Ludum Dare #31) - Battle Theme.
Tło rozmowy przygotowane jest przez VjDominion.

Linki:7 komentarzy:

 1. No BSD, Linuks, QNX jako jądro czemu nie. Im szybciej tym lepiej, bo ile można czekać. Klasyk kosztuje dużo za dużo, NG stoi w miejscu, więc albo śliwki, albo kompot. Windows, Linuks, MacOS, Android, inne systemy czekają. A jak chce się zagrać w starą grę to można odpalić UAE.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamiast kobiety można sobie kupić dmuchana lalkę ;),tak rzecze szarywilk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro wolisz dmuchane lale. Zawsze starą możesz wymienić na nową jak w piosence: "wymienię cię na młodszy model" :) Nie każ mi męczyć się w imię wspomnień z młodości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każ mi się męczyć z Amigą klasyczną, gdyby ktoś nie zatrybił :)

   Usuń
 4. jedni się meczą inni nie.ciekawe ze w latach 80 90 nikt się nie męczył a teraz nagle wszyscy się meczą ja proponuje ci trochę mniej masstreamu praniu mózgów przez korporacje a więcej myślenia,tak rzecze szarywilk.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zauważ, że lata 80. i 90. minęły. Skoro tak to po co nam samochody, kiedyś człowiek jeździł bryczką, wozem konnym, zapierniczał na piechotę, płynął żaglowcem mnóstwo czasu, bo samolotów nie było, po co je wymyślili "osioły jedne" - żart słowny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Amiga wczoraj i dziś:
  http://technowinki.onet.pl/komputery/amiga-wczoraj-i-dzis/6f1cj

  OdpowiedzUsuń