Translate

środa, 15 marca 2017

AmiWigilia - Odcinek 24 - Rzookol - developer - MorphOS

Witam was w odcinku 24 AmiWigilia. Tym razem czeka was 2.5 godziny tematyki NG z Rzookolem! Autor m.in. SCANdal czy RDesktop.


Michał Rzookol Żukowski to developer przez duże D. :) Poza tym jest aktywnym członkiem MorphOS Team. Ponad to ma ogromną wiedzę na temat Nowej Generacji w świecie Amigi. Co sądzi na temat MorphOS, klasyka i AmigaOS 4? Jak będzie mogła wyglądać przyszłość MorphOS i generalnie systemów NG? Czy AROS jest fajny? Na te i inne pytania odpowiemy wam w tym odcinku.

Muzycznie tym razem, według wyboru mojego szanownego gościa posłuchacie: Horace Wimp - Hymn to Aurora oraz  Journal z Flashback.

Linki:
9 komentarzy:

 1. Chyba mój ulubiony wywiad. Wypas. Tylko ta muzyka na początku powinna być deko ciszej, bo ciężko zrozumieć wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. Co do muzyki, wiesz, odcinek nie może być idealny. :)

   Usuń
 2. Same ciekawe rzeczy. AMD Rulez. Zamarzyło mi się, żeby AMD wzięło pod skrzydła MorphOS Team i nasz system, mógłby przyśpieszyć. Może zrobią zrobią MorphOS z rozwiązaniami AMD (np. stery do grafiki). Dzięki za wywiad.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No aż tak dobrze to chyba jednak nie będzie. :) Ale oby było lepiej niż jest. Jak widać jakoś to wszystko powoli idzie do przodu.

   Usuń
 3. Pomarzyć zawsze można, a nawet trzeba. A tak przy okazji, zaintrygowała mnie informacja o Objective-C i rzekomej łatwości programowania w porównaniu z C i C++. Fajnie gdyby w chwili pojawienia się 3.10 ukazała się jakaś książka pozwalająca na gorąco wykorzystać nowe możliwości owego tajemniczego IDE (jeśli dobrze zrozumiałem) i nowego języka. A gdyby jeszcze było to coś w stylu zróbmy grę, jakiś program użytkowy byłoby fajnie i warte wydania kasy. Z marketingowego punktu widzenia 3.10 jest długo wyczekiwany, więc mógłby pociągnąć sprzedaż takiej książeczki, moim zdaniem. Jak emocje opadną, to pewnie będzie trudniej. A może udałoby się zaadaptować jakąś książkę na potrzeby tego co będzie w 3.10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Objective-C jest bardzo popularny, więc materiał do tego bez problemu jest albo w sieci albo w postaci książek. Myślę, że komercyjne wydawanie książek dla NG to raczej jest po prostu sztuka dla sztuki, nie pociągnie tego MOS ani AOS. :)

   Usuń
 4. A możesz coś polecić, po polsku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie bardzo. Takie tematy niestety trzeba przerabiać po angielsku. Ewentualnie zobacz na stronie helionu czy coś mają.

   Usuń
 5. Co z MorphOS? Bo na forum pustka... Jakaś przerwa?

  OdpowiedzUsuń