Translate

sobota, 22 kwietnia 2017

AmiWigilia - Odcinek 25 - Bitcoin z Krashan

Zapraszam was na świetną rozmowę z Krashanem. Było on już moim gościem, w 8 odcinku podcastu. Tam zapowiedzieliśmy, że musimy się spotkać ponownie aby porozmawiać o kryptowalucie jaką jest Bitcoin. A że kasa to nie wszystko, druga część rozmowy to oczywiście Amiga w całej jej rozciągłości. :)
Ten odcinek jest dość długi, prawie trzy godziny! To tak à propos,  że Krashan nie lubi długich odcinków AmiWigilii. :) Pierwsza godzina to temat Bitcoin: co to jest, jak zacząć (polskie forum), jak inwestować, czy wymieniać pieniądze? Gdzie kupować za Bitcoin (np. OpenBazaar)? Czy ma to sens?


Druga część wywiadu to tematyka działalności mojego gościa - RastPort, czyli firma, która produkuje akcesoria do Amigi. Czy na klasycznej Amidze da się zarobić?

W ostatniej części przechodzimy do tematu migracji Krashana z systemów nowej generacji (MorphOS) na Amigę 68k. Dlaczego, co go skłoniło i czy jest zadowolony? Czy klasyk jest warty grzechu? Porozmawiamy też o jakości programów i gier oraz o demoscenie. Zapraszam!

Na koniec odcinka, do posłuchania utwór Moby, z albumu: Amiga Days (Remasters) - Volume 3 - Impact23.

Linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz