Translate

poniedziałek, 6 lipca 2015

strim_ - klasyczne tematy :) - zbiórka pytań

Tym razem zbieramy pytania do człowieka, który aktualnie w dziedzinie sprzętu dla Amigi klasycznej robi bardzo wiele.

Jeśli więc interesuje was temat rozszerzeń do klasyka od Amigi 600 do 4000 oraz walki z PPC, zapraszam do składania pytań w komentarzach. Czas macie do połowy miesiąca.

Dzięki za pytania. Tak więc zbiórka jest zakończona.

12 komentarzy:

 1. _arti

  1. kiedy De-accelerator 4030 i jakie są przyszłe plany odnośnie budowy kart turbo do dużych Amig;
  2. czy w ramach odskoczni od dużych Amig i PPC mógłbyś zaprojektować proste turbo do A1000/A2000, nawet (jedynie) z 020/4MB Fast i kontrolerem IDE z Amigi 600?
  3. czy wykonanie takiego kontrolera jak powyżej, bez zbędnych bajerów ale w postaci karty Zorro jest technicznie trudne?
  4. czy planujesz przygotowanie ogólnodostępnego Thylacine w wersji na clockport?
  5. czy zgodziłbyś się na współfinansowanie któregoś z wyżej wymienionych na portalu crowdfundingowym?
  6. co robisz zawodowo, tak na co dzień?

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Czy masz nową Amigę od A-EONu, czy jedynie liczy się dla Ciebie klasyczna Amiga od Commodore?
  2. Ile razy przeszedłeś Superfroga?
  3. Czym się zajmowałeś głównie na Amidze w latach 90-tych?

  OdpowiedzUsuń
 3. zmiennik

  1. kiedy SAKURA PCMCIA v.2 i jakie nowe funkcje będzie spełniać?
  2. Czy mógłbyś zrobić jakieś rozszerzenie pamięci lub akcelerator lub wspomóc kogoś w zrobieniu czegoś takiego dla Commodore CDTV?
  3. Czy istnieje możliwość zrobienia zew. CD-ROMa na podobnej zasadzie co zew. stacja Sakury lub przez port PCMCIA np jako możliwość podłączenia do nowej karty Sakura na PCMCIA?

  OdpowiedzUsuń
 4. Co myślisz o pomyśle na kartę PCI z zaprogramowanym w FPGA układem AGA, w celu większej kompatybilności Amig NG ze starym softem (grami)?

  OdpowiedzUsuń
 5. Skąd zainteresowanie NetBSD? Które hobby było pierwsze?

  OdpowiedzUsuń
 6. Co sądzisz o pomyśle odnowionej płyty A1200? A może Wasza ekipa zrobi coś takiego, ale z płytą Amigi CD32?
  Czekałeś na NATAMI? Amiga NG tylko na PPC, czy może na x86, a może wszystko jedno na czym?

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawdziwa Amiga do używania jako komputer się dzisiaj raczej nie nadaje. Wobec tego zwolennicy tych wszystkich "pięćsetek" i "tysiącdwusetek" na pewno na codzień ratują się innymi platformami. Czy możesz powiedzieć, co jest Twoją "platformą ratunkową"? Jakiego systemu operacyjnego (także jakiej wersji) używasz żeby robić to czego na swojej prawdziwej Amidze robić nie możesz?

  OdpowiedzUsuń
 8. 1. Czy przewidujecie produkcję jakiejś karty dźwiękowej w przyszłości? Brak tego sprzętu na rynku mogłoby się to przełożyć na duże zainteresowanie tym produktem.
  2. Kiedy można spodziewać się w sprzedaży zapowiedzianego nowego scandoublera z cyfrowym wyjściem HDMI/DVI, jaka będzie, szacunkowa chociaż, cena tego urządzenia oraz jak wielka produkcja jest planowana?

  OdpowiedzUsuń
 9. Co byś wybrał AMD APU, czy Intel z IrisPRO dla systemów NG i dlaczego właśnie to? Gdyby miało dojść do przejścia na którąś z ww. architektur i przy okazji do zjednoczenia środowiska, powstania nowego systemu, to czy uważasz, że powinniśmy zostać przy istniejących jądrach systemu i z nich skleić nowe jądro, czy wybrać coś od konkurencji z PC (BSD i jego odmiany, Linux, inne) i obudować to amigowymi rozwiązaniami?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy dalej twierdzisz że Inżynieria wsteczna jest bez sensu, i trzeba iść tylko do przodu nie zważając na to co było. Bo to już było i cofanie się do tyłu to marnowanie czasu, a tym samym regres?

  Jeśli m68k był dalej rozwijany, to jak by dzisiaj wyglądał czy w 060 było już wszystko powiedziane i dalszy rozwój tej Architektury już nie miał sensu?

  Co byś chciał zrobić do Amigi, (oprócz tego co robisz) tzn. coś co byś chciał zrobić ale jest to nie opłacalne, po prostu za mały rynek i zdrowy rozsądek mówi Ci nie. Jest takie coś?


  Jeśli miał byś zaprojektować nową płytę do Amigi, jaki miała by config.

  OdpowiedzUsuń
 11. Amiga klasyczna jest fajna, ale potrzebuje lepszego procesora niż 68k (oczywiście big endian).
  Co sądzisz o zrobieniu do amigi klasycznej jakiejś dopałki jak się nie da z ppc, to chociażby z mipsem?

  OdpowiedzUsuń